SERBI – Rritje e rasteve të reja dhe 37 viktima nga Covid-19

BEOGRAD, 18 prill /ATSH-TANJUG/ – Në 24 orët e fundit, në Serbi u konfirmuan 2 069 raste të reja COVID-19 dhe 37 vdekje.

Sipas të dhënave të fundit nga Ministria serbe e Shëndetësisë, numri i pacientëve të respiruar ka rënë me 10, e krahasuar kjo me një ditë më parë duke arritur në 218.

Nga 2 069 raste të reja COVID-19, shifra më e larta mbetet ende në Beograd, 575, ndërsa numri i të infektuarve sërish është vetëm në Novi Sad, 103.

Gjithashtu, 74 infeksione të reja u regjistruan në Nish, 61 në Kragujevac, 56 në Sabac dhe 45 në Valjevo./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.