Përfundon Materniteti i Lezhës/ Pritja dhjetëravjeçare mbaroi me maternitet europian, i pajisur me aparatura të teknologjisë së lartë


TIRANË, 15 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama inspektoi sot ambientet e maternitetit të ri të Lezhës, një pritje dhjetëravjeçare e njerëzve të krejt kësaj zone që mbaron me një maternitet europian.

Bashkë me ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, Kryeministri Edi Rama vizitoi ambientet e këtij materniteti i ndërtuar me kushte dhe standarde bashkëkohore.

Ndërsa vlerësoi punimet e këtij materniteti, Rama tha se “tashmë ëndrra u bë realitet pas 30 vitesh”.

Manastirliu tha se “materniteti i ri është i pajisur me të gjitha aparaturat e nevojshme të teknologjisë së lartë”.

Sipas saj, materniteti është gati për nisjen nga puna, ndërkohë që po trajnohet stafi për përdorimin e aparaturave të reja.

“Materniteti do të ofrojë edhe shërbime të reja. Ky është materniteti i 6 që ne ndërtojmë plotësisht brenda këtij mandati”, tha ajo. /m.m/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.