Ambasadorja Kim: SHBA nuk mbështesin ndonjë kandidat apo parti të veçantë, por të drejtën e qytetarëve për të shprehur vullnetin përmes votës

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim reagoi sot ndaj komentit të analistit Artur Zheji në lidhje me deklaratat e saj të dhëna në një intervistë televizive një natë më parë.

“Kjo nuk është ajo që unë thashë/nënkuptoja”, deklaroi ambasadorja Kim, duke sjellë fjalët e saj të sakta.

Ndërsa ka shpërndarë një emision, Kim kritikon gazetarët Artur Zheji dhe Klodiana Lala për deformim të fjalës së saj në emisionin e Ola Brukos.

“SHBA nuk mbështesin ndonjë kandidat apo parti të veçantë. SHBA mbështet të drejtën e qytetarëve për të shprehur vullnetin e tyre përmes votës. SHBA paralajmëron ata që e mohojnë këtë të drejtë duke blerë vota apo duke intimiduar votuesit”, u shpreh Kim.

/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.