Bulevardi i Korçës, çdo ditë rilindin shtëpi të vjetra dhe lindin biznese të reja


TIRANË, 5 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte pasditen e sotme në bulevardin e Korçës ku çdo ditë rilindin shtëpi të vjetra dhe lindin biznese të reja, përgjatë tij e në çdo rrugicë.

Rama siguroi se “këtë dekadë do ta bëjmë Shqipërinë kampione të turizmit në Ballkan”.

Kryeministri vizitoi disa biznese bar-restorante, bujtina dhe hotele, të cilat janë ngritur thuajse përgjatë çdo rrugice në Korçë.

I shoqëruar nga drejtuesi i PS-së në qark, Niko Peleshi dhe kryetari i bashkisë, Sotiraq Filo, Kryeministri pa nga afër ambientet e bizneseve të reja që janë ngritur së fundmi në Korçë.

Peleshi tha se “në çdo rrugicë ka të paktën 3-4 bujtina”.

Qytetarë të shumtë që ndodheshin në rrugët e Korçës, duartrokitën Kryeministrin ndërsa ecte përgjatë bulevardit të qytetit.

/m.m/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.