Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 18 fluturime të konfirmuara për të premten

 

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Tirana International Airport (TIA) konfirmoi 18 fluturime për ditën e nesërme, e premte, 4 prill 2021.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit e BE-së dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit sipas vendeve pritëse.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e diele janë:

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
Albawings – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Albawings – Tiranë – Verona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
FlyDubai – Tiranë – Dubai dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Albawings – Tiranë – Ankona dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Hamburg dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.