Taskforca e Transportit Rrugor monitoron terminalet për zbatimin e rregullave antikovid-19

TIRANË, 9 mars /ATSH – I. Vata/ Taskforca e Transportit Rrugor vazhdon monitorimet në terminalet kryesore në gjithë vendin për zbatimin e rregullave antikovid-19.

Lajmi bëhet i ditur nga Taskforca e Transportit Rrugor e cila njofton se vijojnë pa ndërprerje kontrollet dhe monitorimet në terminalet kryesore të vendit.

“Monitorime për zbatimin e rregullave antikovid-19 dhe zbatimin e Protokollit zyrtar të transportit. Kontrolle në subjekte për respektimin e numrit të udhëtarëve”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, Taskforca e Transportit Rrugor u bënë thirrje qytetarëve të denoncojnë raste e shkeljeve për zbatimin e rregullave antikovid-19.

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.