PS miraton listën e 160 kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit

TIRANË, 8 mars/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla prezantoi mbrëmjen e sotme emrat e kandidatëve për deputetë të PS-së në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një dalje për mediet pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, Balla tha se “kemi arritur të konkludojmë me një votim konsensual në mbledhjen e kryesisë listat e mëposhtme. Do të kisha dashur shumë të ndalesha në secilin prej 160 emrave të ekipit kombëtar të PS-së të ndarë në 12 qarqe, por kjo është e pamundur. Sepse do më duhej shumë kohë. Secili prej emrave përfaqëson zonën e vet, përfaqëson një profesion të nderuar, një eksperiencë jetësore të shkëlqyer, prandaj është pjesë e këtij ekipi”

“Por këtë do ta bëjnë në ditët në vijim, drejtuesit politik të qarqeve do të marrin komunikimet me ju dhe me publikun për të treguar pse janë pjesë e ekipit”, theksoi ai.

Lista e PS-së për zgjedhjet e 25 prillit

Shkodër
1. Edona Bilali
2. Paulin Sterkaj
3. Benet Beci
4. Ilir Beqaj
5. Frrok Gjini
6. Lela Berdica
7. Pal Peraj
8. Kristian Shkreli
9. Diana Muriqi
10. Jona Leqejza
11. Alda Mema
12. Kabir Fishta

Kukës

1. Gerta Duraku
2. Petrit Malaj
3. Halim Dauti

Lezhë

1. Lindita Nikolla
2. Eduart Ndreca
3. Shpresa Marrnoi
4. Gentian Malotaj
5. Benard Balaj
6. Eueda Molla
7. Erjola Ndoci
8. Gjon Ndoci
9. Lina Guri

Dibër
1. Lavdim Krrashi
2. Aurora Marra
3. Dionis Ymeri
4. Melaim Damzi
5. Spartak Koltraka
6. Anisa Gjika

Durrës
1. Milva Konomi
2. Alban Xhelili
3. Jurgis Çyrbja
4. Klodiana Spahiu
5. Ilir Ndraxhi
6. Rrahman Rrahja
7. Lefter Koka
8. Edi Rama
9. Ana Dhamo
10. Artan Bitri
11. Kejda Bejaj Ferra
12. Arkend Balla
13. Denis Deliu
14. Klementina Meçe
15. Erjon Meka

Berat
1. Hatixhe Konomi
2. Bardhyl Kollçaku
3. Fadil Nasufi
4. Nasip Naco
5. Blendi Klosi
6. Sara Satka
7. Jurgen Pushi
8. Klajdi Qama
9. Rabushe Hoxha

Fieri
1. Erion Braçe
2. Petro Koçi
3. Lindita Buxheli
4. Bashkim Fino
5. Baftiar Zeqo
6. Antoneta Dhima
7. Bujar Çela
8. Ismet Beqiraj
9. Tatjana Pirro
10. Gramoz Ruçi
11. Robert Bitri
12. Mirza Petushi
13. Arber Arapi
14. Sokol Krasniqi
15. Esiola Hoxha
16. Erges Krakolli
17. Adela Hysenaj
18. Nimet Musai

Gjirokastër
1. Mirela Kumbaro Furrxhi
2. Laert Duraj
3. Bledar Çuci
4. Artemis Malo
5. Kosta Garo
6. Kjara Adhami

Elbasan
1. Evis Kushi
2. Klevis Xhoxhi
3. Besjan Ajazi
4. Desantila Tahiraj
5. Sajmir Hasalla
6. Florenc Spaho
7. Luan Duzha
8. Taulant Balla
9. Albana Hana
10. Enver Rroshi
11. Briseida Gjoza
12. Marsida Hyseni
13. Shkëlqim Bullari
14. Kristaq Skënderi
15. Endri Pepa

Korçë
1. Eni Zaka
2. Blerina Gjylameti

3.Ilirian Pendavinji
4. Ilir Topi
5. Olta Xhaçka
6. Niko Peleshi
7. Edlira Bode
8. Bledi Çomo
9. Besa Spaho
10. Dhora Dajko
11. Arian Jaupllari
12. Vasil Sterjovski

Tiranë
1. Luljeta Bozo
2. Najada Çomo
3. Ervin Bushati
4. Ogerta Manastirliu
5. Arben Ahmetaj
6. Ulsi Manja
7. Etilda Gjonaj
8. Arben Pëllumbi
9. Elisa Spiropali
10. Belinda Balluku
11. Toni Gogu
12. Etien Xhafaj
13. Ermonela Felaj
14. Xhemal Qefaliaj
15. Fidel Ylli
16. Klotilda Ferhati
17. Alqi Bllako
18. Eduart Shalsi
19. Pandeli Majko
20. Plarent Ndreca
21. Mimi Kodheli
22. Dallëndyshe Bici
23. Fatmir Xhafa
24. Ylli Shehu
25. Alfred Muharremi
26. Romina Kuko
27. Edmond Rushi
28. Spartak Braho
29. Klodeta Dibra
30. Ornaldo Rakipi
31. Bora Muzhaqi
32. Eljo Hysko
33. Vaid Shaba
34. Kledina Skëndo
35. Halit Valteri
36. Tahir Muhedini

Vlorë

1. Pranvera Resulaj
2. Anduel Tahiraj
3. Vullnet Sinaj
4. Anila Denaj
5. Niko Kuri
6. Ilir Metaj
7. Damian Gjiknuri
8. Edi Rama
9. Teuta Rama
10. Ervis Moçka
11. Alket Hyseni
12. Laura Ferhati

/k.s/j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.