Paskam dhënë intervistë që nuk ma ka bërë askush. Nivel i ri i maskarallëkut mediatik në këtë kohë pandemie gënjeshtrash

TIRANË, 7 mars /ATSH – I. Vata- Një intervistë e Kryeministrit Edi Rama në portalin “Bota Sot” është e pavërtetë.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar duke e cilësuar një nivel të ri të maskarallëkut mediatik.

“Paskam dhënë një intervistë që nuk ma ka bërë askush dhe as ia kam kërkuar askujt! Ky është një nivel i ri i maskarallëkut mediatik në këtë kohë pandemie gënjeshtrash, poshtërsish e gomarllëqesh digjitale”, shprehet Rama.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.