BRUKSEL – Von der Leyen: Më shumë gra në pozicione drejtuese

BRUKSEL, 7 mars /ATSH-ANSA/ – Vajzat mund të bëjnë gjithçka! Mund të jenë mjekë, avokatë, astronaute. PO! Ato mund të jenë presidentë. Vetëm besoni tek ato, deklaroi presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në një videomesazh postuar në Twitter, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, më 8 Mars.

“Unë kam pesë vajza dhe kur ishin të vogla u kam thënë atyre se nuk ka punë për burrat dhe nuk ka punë për gratë”, theksoi Von der Leyen në video.

“Dëshiroj të shoh sa më shumë gra në pozicione drejtuese”, shtoi ajo./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.