GREQI – 2 301 raste të reja dhe 41 vdekje nga COVID-19

ATHINË, 6 mars /ATSH-ANA/ – Greqia konfirmoi sot 2 301 infektime të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 14 u identifikuan në pikat e hyrjes në vend, njoftoi Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Deri më tani, Greqia ka një total të konfirmuar prej 203 978 rastesh me SARS-CoV-2,

Sipas të dhënave të konfirmuara të shtatë ditëve të fundit, 72 prej tyre janë të lidhura me ardhjet nga jashtë dhe 3 231 me raste tashmë të regjistruara.

Gjithashtu, në vend u raportuan edhe 41 vdekje të tjera në lidhje me COVID-19 në 24 orët e fundit, numri total i të cilave ka arritur në 6 705.

Numri i pacientëve të intubuar është 452. Mosha mesatare e pacientëve është 68 vjeç.

Mosha mesatare e të infektuarve është 44 vjeç, ndërsa i viktimave 79./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.