GREQI – 1 269 raste ditore dhe 36 vdekje nga COVID-19

ATHINË, 28 shkurt /ATSH-ANA/ – Greqia ka regjistruar 1 269 infektime të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, njoftoi sot Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Numri i përgjithshëm i rasteve, që nga fillimi i pandemisë, është 191 100.

Një total prej 3991 pacientësh janë në ventilator në të gjithë vendin. Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç.

EODY njoftoi, gjithashtu, edhe 36 vdekje të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërkohë që numri i përgjithshëm i tyre ka arritur në 6 504.

Mosha mesatare e infektimeve të reja është 44, ndërsa mosha mesatare e viktima ishte 79./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.