SPANJË – Zgjaten kufizimet për udhëtimet jothelbësore jashtë BE-së

MADRID, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ – Spanja ka vendosur të zgjasë kufizimet mbi udhëtimet jothelbësore jashtë Bashkimit Europian deri më 31 mars, sipas të përditshmes “El Pais” që citon dispozitën e re qeveritare mbi rregullat antiCOVID-19, publikuar sot në Fletoren Zyrtare.

Mes masash të tjera, kontrollet në kufi me Portugalinë do të zgjaten deri më 16 mars.

Gjatë kësaj kohe, Katalonja, duke nisur nga e hëna, do të mundësojë rihapjen e qendrave tregtare, pas disa muajve të mbyllura, por do t’i mbajë të mbyllura gjatë fundjavës./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.