Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 10 fluturime të konfirmuara për të enjten

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës konfirmoi 10 fluturime për ditën e enjte, datë 25 shkurt 2021.
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.
Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit e BE-së dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit sipas vendeve pritëse.
Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e enjte janë:⠀
Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
/a.a/r.e/
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.