Parashikimi i motit, e hënë 22 shkurt 2021

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ Moti për ditën e Hene  parashikohet kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në pjesen jugore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperendim 1-8 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/16 Diell
Kukës 5/14 Diell
Lezhë 6/16 Diell
Dibër 1/14 Diell
Durrës 8/19 Diell
Tiranë 7/20 Diell
Elbasan 8/19 Diell
Berat 5/21 Diell
Vlorë 9/20 Diell re
Korcë 1/10 Diell re
Gjirokastër 2/19 Diell re
Sarandë 7/19 Diell

 

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.