KINSHASA- Sulm terrorist në Kongo, vritet ambasadori italian

KINSAZHA, 22 shkurt /ATSH-ANSA/- Në sulm terrorist, në Kongo, humbi jetën ambasadori italian Luca Attanasio si dhe një karabinier që e shoqërontë atë.

”Sulmi nisi ndaj një karvani të Programit Botëror të Ushqimit (ëFP)”, deklaruan burime qeveritare.

Attanasio, një diplomat karriere u transportua në spitalin e qytetit të Goma. Motivi i këtij sulmi nuk është ende i qartë. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.