Moti i keq/ Bashkia e Gjirokastrës ndërhyrje për evitimin e problematikave në fshatrat e dëmtuar

TIRANË, 27 janar/ATSH/ Në njësinë administrative Odrie, strukturat e bashkisë Gjirokastër ndërhynë për evitimin e problematikave të shkaktuara nga moti i keq.

Bashkia e Gjirokastrës bëri të ditur se “punimet e kryera mundësuan eliminimin e dëmeve nga rrëshqitjet e dherave, në rrugën e fshatit Labovë e Vogël si dhe në një segment në lagjet e sipërme të Labovës së Madhe”.

Sipas bashkisë, gjithashtu u punua për mirëmbajtjen e rrugëve kryesore të fshatrave Hundëkuq dhe Tërbuq.

Për shmangien e fenomenit të erozionit, në këtë njësi administrative, janë mbjellë 75 fidanë, pemësh të reja.

Vitet e fundit bashkia e Gjirokastrës po kryen më shumë investime edhe në fshatra dhe zonat rurale./k.s/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.