Meta: Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim

TIRANË, 25 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta apelon që të ndalohet largimi i trurit nga vendi ynë.

“Ndal largimit të trurit! Më shumë se kurrë, Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim”, u shpreh presidenti Meta në një reagim.

“Nga Shqipëria duan të largohen 92 % e studentëve për mjekësi. 79 % e studentëve për ekonomi. 64 % e studentëve për pedagogji”, tha ai.

“Rinia ka nevojë për shpresë dhe besim”, theksoi ai.

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.