FOTO/ Pas shirave të rrëmbyeshëm, Tirana rikthehet në normalitet, Veliaj: Mirënjohje kolegëve të papërtuar

TIRANË, 25 janar/ATSH/ Pas shirave të rrëmbyeshëm të ditëve të fundit, punonjësit e terrenit në bashkinë e Tiranës kanë rikthyer situatën në normalitet.

Ata kanë punuar edhe gjatë natës, ku kanë zhvendosur ndonjë pemë që mund te jetë thyer apo pastruar rrugët rurale nga rrëshqitja e dherave.

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj duke falënderuar kolegët e papërtuar, shprehet “mirënjohje kolegëve të papërtuar që rikthyen Tiranën në normalitet pas shirave”.

“Falë investimeve të duhura të bashkisë Tiranë, kryeqyteti tashmë nuk ka aspak probleme me përmbytjet”, tha Veliaj.

Mbrëmjen e djeshme Tirana, si dhe shumë qytete të vendit u përfshinë nga reshje të dendura shiu.

/k.s/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.