Transformim i trotuarit në bulevardin “Gjergj Fishta” në Lezhë / Ndreu: Janë 9 projekte në zbatim

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Trotuari i bulevardit “Gjergj Fishta” në Lezhë po transformohet.

“Qyteti i Lezhës do të përjetojë një transformim radikal”, u shpreh sot kryetari i bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu.

Ai theksoi se, “shëmtia ku e lanë qytetin e bukur pa vënë një gozhdë, do të ngelet si dëshmi e paaftësisë dhe mungesës së vizionit”.

“Trotuari i bulevardit “Gjergj Fishta” po transformohet sikur i ka hije qytetit. Por ndjesë për rrëmujën e punimeve, janë 9 projekte në zbatim”, tha Ndreu.

Ai nënvizoi se, “ajo që do vijë në atë qytet do të jetë histori që do të lërë gjurmë në jetën e qytetarëve të mrekullueshëm lezhjanë./j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.