Këlliçi në Kombinat: Nuk kanë nisur akoma punimet për ndërtimin e lagjes së re

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Kryetari i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi tha sot se “edhe pse data shënon 18 janar, nuk kanë nisur punimet e lagjes së re në Kombinat”.

“Pirgu me inerte qëndron aty, si treguesi më i qartë i injorimit të Bashkisë Tiranë për banorët e Kombinatit. Që Veliaj nuk ka fjalë burri, këtë e dinë të parët banorët që presin ndërtimin e shtëpive”, tha ai.

Këlliçi tha se “ne jemi në Kombinat që t’i tregojmë qytetarëve të Tiranës realitetin që shpesh herë nuk e shohin në ekranet televizive”. /m.m/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.