Kompensimi i ish- të përndjekurve politikë/ Në 2014-2019 u shpërndan 8.95 miliardë lekë, krahasuar me 1.47 miliard në 2009-2013

TIRANË, 17 janar/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati solli sot në vëmendje fondet që janë shpërndarë për kompensimin e ish-të përndjekurve politikë, të cilat janë 6-fishuar krahasuar me qeverisjen e mëparshme.

Bushati sjell një krahasim mes fondeve të shpërndara në periudhën 2009-2013 dhe ato që janë ndarë në vitet 2014-2019.

“Lidhur me kompensimin e ish- të përndjekurve politikë në vitet 2009-2013 janë shpërndarë 1.47 miliard lekë”, tha Bushati.

Ndërkohë, sipas tij, “në vitet 2014-2019 janë shpërndarë 8.95 miliardë lekë”. /m.m//a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.