Masakra e Reçakut/Rama: Dëshmi e paharrueshme e pafajësisë së Luftës Çlirimtare të Kosovës

TIRANĔ, 15 janar/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar masakrën e Reçakut, duke u shprehur se është dëshmi e paharrueshme e pafajësisë së Luftës Çlirimtare të Kosovës.

Rama thekson se kjo masakër është edhe një amanet i pashlyeshëm jo vetëm për Kosovën e lirë demokratike, po edhe për ndërgjegjen e botës së qytetëruar.

“Reçaku një dëshmi e paharrueshme e pafajësisë së Luftës Çlirimtare të Kosovës dhe një amanet i pashlyeshëm jo vetëm për Kosovën e lirë demokratike, po edhe për ndërgjegjen e botës së qytetëruar”, shprehet Rama.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.