Kupa e Shqipërisë U-17 dhe U-19 / Njihuni me rezultatet dhe shortin e turit të dytë

TIRANË, 11 janar /ATSH/ Kupa e Shqipërisë për grupmoshat U-17 dhe U-19 ka zhvilluar ndeshjet e turit të 1/16 të cilat janë zhvilluar me sistem grumbullimi.

Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi sot se, 32 skuadrat pjesëmarrëse për ҫdo grupmoshë i zhvilluan ndeshjet e tyre nga e premtja në të hënë në Qendrën Sportive Kamëz dhe kompleksin “Internacional”.

Ditën e sotme, Sektori Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit, ka publikuar ҫiftet e 1/8 për të dy grupmoshat sipas skemës së përcaktuar në fillim të aktivitetit.

Rezultatet dhe ҫiftet e fazës së dytë:

Rezultatet e 1/16 për U-17:

Shënkolli – FK Kukësi 3-1

KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017 6-0

Shkëndija Dr. – Labëria Fc 0-2

KF Partizani – KF Bylis 3-0

KF Vllaznia – FC Kinostudio 3-0

Akademia e Futbollit – FK Tomori 3-1

FK Apolonia – FC Lushnja 4-2

FC Internacional Tirana – FC Djelmnia Shkodrane 2017 4-1

KF Shkodra – KF Erzeni 4-2

KF Laçi – Durrësi 04 4-3

Vora – KF Pogradeci (Nuk është paraqitur KF Pogradeci)

FC Besa – Sh.F.Pepa 4-5

Brians – FC Scutari 3-2

KF Teuta – Flamurtari 3-1

Football Republic – KF Skëndërbeu 0-1

Shkëndija Tr. – Studenti 0-5

Rezultatet e 1/16 për U-19

KF Partizani – FC Kinostudio 6-1

Shënkolli – KF Shkumbini 3-1

KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017 10-0

Shkëndija Dr. – KS Korabi 4-3

FC Internacional Tirana – Vora 3-0

KF Vllaznia – KF Turbina 8-0

FK Apolonia – FK Elbasani 3-1

KF Butrinti – Akademia e Futbollit 2-3

KF Laçi – FC Lushnja 1-0

KF Shkodra – Durrësi 04 4-3

Football Republic – Iliria 4-0

FC Besa – KF Pogradeci (Nuk është paraqitur KF Pogradeci)

Shkëndija Tr. – KF Egnatia 4-1

FK Dinamo – FC Djelmnia Shkodrane 2017 3-1

KF Teuta – Akademia AAS 2-0

KF Skëndërbeu – Flamurtari FC 1-3

Çiftet e 1/8 për U-17

Skënderbeu-Shënkolli

Pepa-Studenti

Teuta-Brians

Vora-Internacional

Apolonia-Tirana

Ak.Futbollit-Shkodra

Partizani-Vllaznia

Laberia-Laci

Çiftet e 1/8 për U-19

Ak. Futbollit-Vllaznia

Apolonia-Shënkolli

Flamurtari-Shkëndija Tr

Besa-Laçi

F. Republik-Tirana

Teuta-Partizani

Dinamo-Shkodra

Shkëndija Dr-Internacional

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.