Forcat xheniere demolojnë bombën 500 kg të Luftës së II Botërore/ Xhaçka: FA etalon i profesionalizmit

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Forcat xheniere zhvendosën dhe demoluan në poligonin e Bizës, një bombë me peshë 500 kg e Luftës së II Botërore, e cila u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet.
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhçka, theksoi sot se “forcat tona xheniere, të cilat pas pak javësh festojnë 100 vjetorin e krijimit, rikonformojnë se FA janë etalon i përkushtimit dhe profesionalizmit”.
“Një bombë me peshë 500 kg, e Luftës së II Botërore, u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet dhe djemtë tanë të xhenios e zhvendosën në poligonin e Bizës, ku u demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt”, – tha Xhaçka.
/k.s/
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.