UASHINGTON – Biden zgjedh Katherine Tai si përfaqësuesen amerikane të Tregtisë

UASHINGTON, 10 dhjetor /ATSH-ANSA/ – Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden zgjodhi 45-vjeçaren Katherine Tai në postin e përfaqësuese amerikane për Tregtinë, shkruan sot media amerikane.

Nëse konfirmohet, Tai, e cila është një amerikan me origjinë aziatike, ajo do të ishte gruaja e parë me ngjyrë që do ta kishte këtë detyrë.

Një rol kyç në vendosjen e rregullave të reja, Tai do të negociojë pikërisht kushtet e reja tregtare me Kinën dhe vendet e tjera. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.