AXHENDA NDËRKOMBËTARE 5/12/2020

BOTË – Dita e veprimit të të rinjve për klimën.

BANGKOK (Tajlandë) – Ceremoni për përvejtorin e lindjes të ish-mbretit Rama IX. 

PARIS (Francë) – Manifestim kundër projektligjit për sigurinë globale.

MOSKË (Rusi) – Hapja e qendrave të vaksinimit kundër COVID-19.

PARIS (Francë) – Rifillojnë faljet në Xhaminë e Parisit.

EREVAN (Armeni) – Manifestim kundër qeverisë.

STOKHOLM (Suedi) – Fillon ndriçimi për javën e Krishtlindjeve.

KUVAJT – Zgjedhje legjislative, të parat pas vdekjes së emirit, sheikut Sabah.

ALGJER (Algjeri) – Vizitë e ministrit italian të Punëve të Jashtme./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.