Parashikimi i motit, e mërkurë 2 dhjetor 2020

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 3/14 re diell shi
Kukës -2/6 re diell
Lezhë 4/14 re diell shi
Dibër -1/4 re diell
Durrës 7/18 re diell
Tiranë 6/17 re diell
Elbasan 3/17 re diell
Berat 3/18 re diell
Vlorë 6/19 re diell shi
Korcë 1/10 re diell
Gjirokastër 2/17 re diell
Sarandë 8/19 re diell

 

           

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.