ZAGREB – Plenkoviç pozitiv me COVID-19

ZAGREB, 1 dhjetor /ATSH-DPA/ – Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç ka rezultuar pozitiv me COVID-19, njoftoi qeveria e tij.

Ai ishte tashmë në izolim, pasi gruaja e tij doli pozitive gjatë fundjavës.

“Kryeministri Plenkoviç nuk paraqet simptoma të rënda dhe po vazhdon të punojë nga shtëpia”, tha për gazetarët ministri i Shëndetësisë, Vili Beros.

Kroacia po vazhdon të raportojë një numër të lartë të infektimeve ditore, si edhe një numër në rritje të vdekjeve nga COVID-19.

Me më pak se 4,1 milionë banorë, ka ka aktualisht më shumë se 20 000 raste aktive./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.