Klubi më i njohur i natës i Berlinit shndërrohet në…

BERLIN, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ – Një nga klubet më të njohura të natës të Berlinit u  kthye në një qendër testimesh Covid-19.

Bëhet fjalë për klubin ”KitKat”, i cili njoftoi në Facebook se nga 4 dhjetori hap dyert në kryeqytet për ata që kanë vështirësi në bërjen e testit.

Përmes rrjetit social, ”KitKat” garanton se shërbimi do të jetë kryhet nga personeli mjekësor dhe për gjysmë ore do të jetë i mundur rezultati i provës me anë të një SMS-je.

Testi do të kushtojë 24,9 euro./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.