Parashikimi i motit, 29 nëntor 2020

TIRANË, 29 nëntor/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e diel moti në vend parashikohet të jetë kryesisht i vranët.

Parashikohen reshje shiu të here pas hershme me intensitet të ulët, ndërsa në jug reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri mesatar. Në lartësinë mbi 1500 metra në zonat malore, parashikohen reshje bore, ndërsa në veri-verilindje në orët e  mbrëmje reshje bore në lartësinë mbi 900 metra.

Era do të fryjë nga juglindja-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore do të fitoj shpejtësi deri në 20m/sek, duke u pasuar nga valëzim i forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

Temperaturat :

Shkodër               5/13       re shi

Kukës     1/5         re shi/borë

Lezhë     4/13       re shi

Dibër     1/8         re shi/borë

Durrës   9/15       re shi

Tiranë    7/15       re shi

Elbasan 7/14       re shi

Berat     3/15       re shi

Vlorë     10/16    re shi

Korçë     1/6         re shi

Gjirokastër          1/12       re shi

Sarandë               10/15    re shi

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.