Fjalë të çmuara/ E vjetra shembet, kohët po ndryshojnë, një jetë e re po lulëzon gërmadhash

TIRANË, 29 nëntor/ATSH/ “E vjetra shembet, kohët po ndryshojnë, një jetë e re po lulëzon gërmadhash”.

Në 76-vjetorin e çlirimit të vendit, Kryeministri Edi Rama zgjodhi këto vargje të Qemal Stafës, për të përçuar mesazhin e tij.

Përmes rubrikës “Fjalë të çmuara”, Rama përzgjedh citate nga kolosët e kombit shqiptar, për të përcjellë çdo mëngjes mesazhe të rëndësishme për qytetarët./m.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.