AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/11/2020

BRAZIL – Zgjedhje bashkiake. 

TOKIO (Japoni) – Seancë parlamentare e Dietës Kombëtare.

NJU DELHI (IndI) – Manifestim i fermerëve kundër reformës së sektorit. 

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Angelus nga Papa Françesku në sheshin Shën Pjetër.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e të dërguarit special të OKB-së për Sirinë, Geir Pedersen, para takimit të Komitetit kushtetues.

TURQI – Hyn në fuqi në shtetrrethim dhe autorizimi i lëvizjes në funskion të moshës.

MINSK (Bjellorusi) – Manifestime me thirrje të opozitës kundër presidentit Lukashenko. 

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – 30-vjetori i miratimit nga Këshilli i Sigurimit të një rezolute kundër Irakut për mostërheqjen e trupave në Kuvajt.

UASHINGTON (SHBA) – Donald Trump intervistë për Fox News, për herë të parë që prej zgjedhjeve.

AMMAN (Jordani) – Vizitë e presidentit palestinez, Mahmoud Abbas./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.