Festa e Pavarësisë së Shqipërisë/Ura e Bosforit në Stamboll ndriçohet kuq e zi

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ Shumë vende në botë i janë bashkuar festës shqiptare në këtë 28 nëntor.

Ura e Bosforit në Stamboll është ndriçuar me ngjyrat kuq e zi të flamurit shqiptar, me rastin e 108-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Pas kullës më e lartë në Dubai, Burj Khalifa që është ‘veshur’ kuq e zi, ndriçohet edhe ura simbol e Turqisë në Stamboll.

Turqia është një nga vendet ku jetojnë e punojnë shumë shqiptarë.

 

e.xh/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.