Parashikimi i motit, e premte 27 nëntor 2020

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e premte parashikohet të ketë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina.

Era do të fryjë me drejtimin Verilindje-Veriperëndim e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 3/16 diell
Kukës 4/6 diell re
Lezhë 2/16 diell
Dibër -1/7 diell re
Durrës 8/18 diell
Tiranë 5/18 diell
Elbasan 7/19 diell
Berat 0/19 diell
Vlorë 9/20 diell
Korcë 0/9 diell re
Gjirokastër -1/15 diell
Sarandë 7/17 diell

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.