AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/11/2020

SHBA – Operacion tregtar Black Friday. 

TOKIO (Japoni) – Seancë parlamentare e Dietës kombëtare.

BANGKOK (Tajlandë) – Manifestim i militantëve pro-demokracisë.

BANGKOK (Tajlandë) – Kryeministri nënshkruan një kontratë porosie për vaksinat kundër COVID-19.

FRANCË – Koronavirus/Kufizim: Përgatitjet e fundit një ditë para rihapjes të të gjitha tregjeve.

STAMBOLL (Turqi) – Manifestim i punonjësve të bareve kundër kufizimeve anticokoronavirus.

KIEV (Ukrainë) – Manifestim në kujtim të viktimave të Urisë së Madhe të viteve 1932-33 organizuar nga Stalini në Ukrainë.

GJERMANI – Grevë e punonjësve të Amazon për të kërkuar kushte më të mira pune, me rastin e Black Friday.

BULLGARI – Mbyllja e shkollave, restoranteve dhe qendrave tregtare deri në fund të dhjetorit për të frenuar COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.