AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/11/2020

BERLIN (Gjermani) – Fjalim i kancelares, Merkel mbi COVID-19 para deputetëve të Bundestag.

PARIS (Francë) – Rifillimi i procesit të ish-presidentit, Nicolas Sarkozy për korrupsion në çështjen e përgjigjemeve.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Fluturimi i parë direkt Dubai-Tel Aviv.

TOKIO (Japoni) – Seancë parlamentare e Diete-s kombëtare.

PEKIN (Kinë) – Konferencë shtypi mujore e Ministrisë kineze të Mbrojtjes. 

ANKARA (Turqi) – Verdikti i procesit të rreth 475 personave për përpjekjen për grusht shteti.

MINSK (Bjellorusi) – Vizitë e ministrit rus të Punëve të Jashtme, Lavrov.

PARIS (Francë) – Konferencë shtypi e kryeministrit, Jean Castex për të detajuar lehtësimin e kufizimit.

LONDËR (Britani e Madhe) – Qeveria detajon nivelin e kufizimeve anti-COVID-19 sipas rajoneve pas kufizimit.

HELSINKI (Finlandë) – Konferencë shtypi e kryeministres, Sanna Marin mbi COVID-19.

ROMË (Itali) – Vizitë e ministrit francez të ekonomisë, Bruno Le Maire mbi masat kombëtare dhe europiane të vendosura për të mbrojtur ekonominë.

LISBONË (Portugali) – Votim i parlamentit për miratimin përfundimtar të buxhetit 2021.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve mbi koronavirusin.

ATHINË (Greqi) – Grevë në sektorin publik dhe transportin e përbashkët për të kërkuar masa thelbësore për mbrojtjen e shëndetit.

LUKSEMBURG – Hyn në fuqi mbyllja e parashikuar r bareve dhe restoranteve për të luftuar kundër COVID-19 deri më 15 dhjetor.

BUDAPEST (Hungari) – Kryeministri Orban pret homologun polak, Mateusz Morawiecki. 

SHBA – Festa e Ditës së Falenderimeve (Thanksgiving).

LOS ANXHELES (SHBA) – Mbyllja e bareve dhe restoranteve në kuadër të luftës kundër COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.