TURQI – Katërfishohen rastet ditore, mbi 28 000 infektime me COVID-19

ANKARA, 25 nëntor /ATSH-AA/ – Turqia regjistroi sot 28 351 infeksione të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Numri i përgjithshëm i rasteve simptomatike në vend ka arritur në 467 730.

Gjithashtu, në vend u regjistruan edhe 168 viktima në 24 orët e fundit, shifra më e lartë ditore në vend, duke e çuar numrin e të vdekurve në 12 840.

Aktualisht, numri i pacientëve në kujdes intensive është 4 641.

Duke filluar nga kjo javë, Turqia vendosi një shtetrrethim të pjesshëm fundjave nga ora 20:00 deri në 10:00 me orën lokale./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.