Një makinë godet portën e kancelarisë së Merkelit

BERLIN, 25 nëntor /ATSH-DPA/ – Një makinë ka goditur portën e kancelarisë së Angela Merkelit në Berlin, konfirmoi sot një zëdhënës i policisë pa dhënë detaje të mëtejshme.

Pamjet e incidentit të shpërndara në mediat sociale treguan se policia po kontrollonte një automjet mbi të cilin ishin shkruar parrulla politike.

Njëra prej tyre lexonte “Ndaloni politikën e globalizimit”.

Porta metalike e kancelarisë duket se ishte dëmtuar vetëm pak. Fotografitë gjithashtu treguan pak dëmtime në makinë.

Zona para portës nuk është e arritshme për publikun.

Merkel ishte duke mbajtur një takim të kabinetit në kohën e incidentit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.