AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/11/2020

BOTË – Dita ndërkombëtare për eliminimin e dhunës kundër grave.

HONG KONG (Kinë) – Fjalim i shefes së ekzekutivit, Carrie Lam para Këshillit Legjislativ.

BANGKOK (Tajlandë) – Grumbullim i militantëve pro-demokracisë.

HONG KONG (Kinë) – Konferencë shtypo e Carrie Lam pas fjalimit për politikë të përgjithshme.

TOKIO (Japoni) – Kryeministri Suga pret minitrin kinez të Punëve të Jashtme, Wang. 

MINSK (Bjellorusi) – Vizitë e ministrit rus të Punëve të Jashtme, Lavrov.

LONDËR (Britani e Madhe) – Boris Johnson në senacën e përjavshme të pyetjeve për kryeministrin në Parlament.

BRUKSEL (Belgjikë) – Miratimi nga Komisioni Europian i një kontrate të gjashtë për vaksinat antiCOVID-19.

LONDËR (Britani e Madhe) – Fjalim i ministrit të Financave, Rishi Sunak para Dhomës së Komuneve, për të prezantuar planin buxhetor përballë pandemisë së COVID-19.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e ministrit irakian të Punëve të Jashtme, Hussein.

PALMA (Spanjë) – Samiti Spanjë-Itali me pjesëmarrjen e kryeministrave të dy vendeve.

BERLIN (Gjermani) – Takim i kancelares Merkel dhe presidentëve të Landeve mbi koronavirusin.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë virtuale shtypi e Organizatës panamerikane të Shëndetësisë mbi COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.