Fjalë të çmuara/ Ku lulëzojnë shkencëtarët, letrarët dhe dija lulëzon edhe e mira

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ “Ku lulëzojnë shkencëtarët, letrarët dhe dija lulëzon edhe e mira”.

Ishin këto fjalë të shkrimtarit shqiptar Pjetër Bogdani, që Kryeministri Edi Rama zgjodhi mëngjesin e sotëm për të përçuar mesazhin e tij.

Përmes rubrikës “Fjalë të çmuara”, Rama përzgjedh citate nga kolosët e kombit shqiptar, për të përcjellë çdo mëngjes mesazhe të rëndësishme për qytetarët.

/k.s/ /a.a/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.