AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/11/2020

PARIS (Francë) – Procesi i Nicolas Sarkozy për korrupsion në çështjen e përgjimeve.

AMSTERDAM (Holandë) – Asambleja e përgjithshme vjetore e Shoqatës Ndërkombëtare e transportit ajror (IATA)

WUZHEN (Kinë) – Edicioni i 7-të i Konferencës botërore të Internetit.

GJENEVË (Zvicër) – Konferenca 2020 e donatorëve për Afganistanin.

LONDËR (Britani e Madhe) – Boris Johnson prezanton para Parlamentit planin e qeverisë për të dalë nga kufizimi.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Publikimi i raportit të Agjencisë Europiane të Mjedisit mbi cilësinë e ajrit në Europë.

VARSHAVË (Poloni) – Manifestim i grave për të drejtën e abortit.

MOSKË (Rusi) – Gazprom : Rezultatet financiare të tremujorit të tretë.

GJENEVË (Zvicër) – Organizata meteorologjike botërore, një agjenci e OKB-së, publikon buletinin vjetor për gazin me efekt serrë.

BARCELONË (Spanjë) – Rihapja e bareve, restoranteve dhe kinemave në Katalonjë.

WILMINGTON (SHBA) – Biden mban një takim virtual me kryetarët e bashkive.

TORONTO (Kanada) – Hyn në fuqi një kufizim për të luftuar kundër COVID-19.

UASHINGTON (SHBA) – Mbyllja e muzeve publikë dhe kopshteve zoologjike të kryeqytetit për luftën kundër COVID-19.

HAVANË (Kuba) – Mbyllja e zyrave kubane të Western Union, pas sanskioneve të reja amerikane./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.