15 fluturimet e konfirmuara për datën 23 Nëntor 2020 ⠀⠀

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/- Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, konfirmoi 15 fluturime për ditën e hënë, 23 nëntor 2020.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit e BE-së dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Fluturimet e konfirmuara janë:⠀

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.