AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/11/2020

LOS ANXHELES (SHBA) – Hyn në fuqi një shtetrrethim në rajonin kalifornian, më i prekuri nga COVID-19.

RIAD (Arabi Saudite) – Samit i drejtuesve të G20-s.

HONG KONG (Kinë) – Haëet “Kështjella e Ëndrrave Magjike”, për 15-vjetorin e parkut Disneyland Hong Kong.

PARIS (Francë) – Manifestim për të protestuar kundër projektligjit për “Sigurinë globale” dhe dhunës gjatë manifestimit të fundit.

LILLE (Francë) – Tubim kundër ligjit Siguria Globale.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Manifestim kundër politikës së qeverisë që urdhëron vrasjen e vizonëve për shkak të një mutacioni t ëCOVID-19.

EREVAN (Armeni) – Manifestim kundër traktatit të paqes të Nagorni Karabak.

TURQI – Hyn në fuqi një shtetrrethim për të luftuar kundër COVID-19.

VARSHAVË (Poloni) – Njoftim i qeverisë për masat antiCOVID-19.

BURGOS (Spanjë) – Operacion masiv i testimit të popullsisë për të luftuar kundër COVID-19.

BEJRUT (Liban) – Fjalim televiziv i presidentit, Aoun.

IRAN-COVID-19 : Hyrja në fuqi e kufizimeve të reja në pjesën më të madhe të qyteteve iraniane./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.