AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/11/2020

UASHINGTON (SHBA) – BioNTech dhe Pfizer do të prezantojnë kërkesën për autorizimin e vaksinës së tyre antiCOVID-19.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH-së mbi COVID-19.

NUREMBERG (Gjermani) – Fjalim i presidentit, Steinmeier për 75-vjetorin e hapjes së procesit të Nurembergut.

ASTAPOVO (Rusi) – 110-vjetori i vdekjes së Leon Tolstoït.

PARIS (Francë) – Takim i Jean Castex me krerët e partisë.

FRANKFURT (Gjermani) – Kongres bankar me fjalimin e hapjes të presidentes së BQE-së, Christine Lagarde.

SUEDI – Hyn në fuqi ndalimi i shitjes së alkoolit në bare dhe restorante pas orës 22:00.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave europianë të Mbrojtjes.

(+) TERRE HAUTE (SHBA) – Ekzekutimi i Orlando Hall, i dënuar për vrasjen e një adoleshenteje në vitin 1994.

MAJEMI (SHBA) – Ceremonia në internet e edicionit të 21 Latin Grammy Awards.

KOLUMBUS (SHBA) – Vendosja e një shtetrrethimi në Ohajo për të luftuar kundër COVID-19.

WILMINGTON (SHBA) – Ditëlindja e Joe Biden, i cili feston 75-vjetorin.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Konferencë shtypi e sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres, para samitit të G20-s.

RIAD (Arabi Saudite) – Takim i ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të G20-s.

RABAT (Marok) – Vizitë e mininstrit spanjoll të Brendshëm, Fernando Grande-Marlaska./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.