AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/11/2020

JERUZALEM – Mike Pompeo do të bëhet sekretari i parë i shtetit amerikan që viziton një koloni hebreje në Çisjordani.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samit europian mbi COVID-19 dhe buxhetin.

KABUL (Afganistan) – Vizitë e kryeministrit pakistanez, Imran Khan.

ADELAIDE (Australi) – Hyn në fuqi një kufizim gjashtë ditor për të luftuar kundër COVID-19.

LONDËR (Britani e Madhe) – Njoftimi i laureatëve të Çmimeve Booker.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferencë shtypi në internet e OBSH-së Europë për koronavirusin.

BRUKSEL (Belgjikë) – Diskutime mes Londrës dhe Bashkimit Europian mbi marrëdhënien post-Brexit.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi e Institutit Robert Koch për pandeminë e COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Videokonferencë mbi politikën migratore të azilit në Europë.

MOSKË (Rusi) – Kreu i diplomacisë ruse takon të dërguarin e OKB-së për Sirinë.

ANKARA (Turqi) – Banka Qendrore njofton përqindjet e interesit.

BERLIN (Gjermani) – Kancelarja gjermane, Merkel takohet me personelin shëndetësor.

WILMINGTON (SHBA) – Joe Biden takohet me guvernatorët e shteteve federale./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.