Fjalë të çmuara/ Besa, pra, mund të ketë shumë në këtë botë, atdheu është vetëm një

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/ “Besa, pra, mund të ketë shumë në këtë botë, atdheu është vetëm një”.

Ishte ky citat Andon Zako Çajupi, që Kryeministri Edi Rama zgjodhi mëngjesin e sotëm për të përçuar mesazhin e tij.

Përmes rubrikës “Fjalë të çmuara”, Rama përzgjedh citate nga kolosët e kombit shqiptar, për të përcjellë çdo mëngjes mesazhe të rëndësishme për qytetarët.

m.m/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.