Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 10 fluturime të konfirmuara për të mërkurën

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, konfirmoi 10 fluturime për ditën e mërkurë, 18 nëntor 2020.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit e BE-së dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e mërkurë:⠀

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim
Belavia – Tiranë – Minsk dhe kthim (çarter turistik).

/a.a//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.