AUSTRI – Të shtëna në qendër të Vjenës, dyshohet për shumë të plagosur

VJENË, 2 nëntor /ATSH-DPA/ – Të shtëna janë dëgjuar në qendër të Vjenës dhe ka shumë të plagosur, sipas departamentit të policisë, mes raporteve për një sulm në një sinagogë në kryeqytetin austriak.

“Të shtëna në qendër të Vjenës, ka të plagosur, ruhuni nga të gjitha vendet publike ose transporti publik”, lexohet në një tuit të policisë.

Agjencia austriake e lajmeve, APA, duke cituar Ministrinë e Brendshme, tha se një sulmues është vrarë dhe se një tjetër besohet të jetë i lirë.

Policia nuk e ka konfirmuar vendin e të shtënave, por llogari të shumta në internet thonë se incidenti ishte në afërsi të një sinagoge.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.