AXHENDA NDËRKOMBËTARE 31/10/2020

DETROIT (SHBA) – Obama bën fushatë në mbështeje të Biden.

SHBA- Trump në fushatë në Pensilvani.

BERLIN (Gjermani) – Hapja e aeroportit ndërkombëtar Berlin Brandenburg pas nëntë viteve shtyrje.

PEKIN (Kinë) – Java e modës.

GJEORGJI – Zgjedhje legjislative.

ISLANDË – Hyjnë fuqi kufizimet e reja kundër COVID-19.

SLLOVAKI – Fillon një fushatë për depistimin e koronavirusit në mbarë vendin.

LISBONË (Portugali) – Këshill i jashtëzakonshëm i ministrave për të vendosur mbi masat e reja të kontrollit të pandemisë.

GRENADE (Spanjë) – Manifestim kundër masave kufizuese antikoronavirus.

BERLIN (Gjermani) – 100-vjetori i lindjes së fotografit amerikan, Helmut Newton./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.