Tërmeti në Turqi/ Ambasada thirrje shtetasve shqiptarë të transferohen në një zonë të sigurt

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ Një tërmet i fortë ka goditur sot Turqinë perëndimore, pranë zonës së Izmirit.

Ambasada e Shqipërisë në Turqi i ka bërë thirrje shtetasve shqiptarë të gjendur në zonën e goditur të transferohen në një zonë të sigurt

Ambasada gjithashtu njofton se ka vendosur në dispozicion numrin e telefonit +90 549 561 1985 për çdo rast emergjence.

r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.